images-2.jpg

ما اغلب تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیریم. در این مواقع سعی کنید ابتدا ۱ یا ۲ لیوان آب بنوشید تا تشخیص دهید که آیا واقعا گرسنه هستید و یا اینکه فقط کمی بدنتان دچار کم آبی شده است. در این صورت نیز اغلب آب یک نوشداروی کامل است!

تشخیص گرسنگی واقعی هنگامی که شکمتان به صدا درآمده و اصطلاحا قار و قور می کند و باعث بی حوصلگی و ایجاد عدم تمرکز شما گشته است و تا هنگامی که مقداری غذا نخورید همچنان ادامه خواهد داشت، کاری واضح و آسان است. هنگامی که ۴ ساعت از آخرین وعده غذایی و یا میان وعده شما گذشته باشد احتمالا گرسنگی شما درست و واقعی می باشد. عدم توجه به گرسنگی واقعی و تداوم آن باعث تشدید گرسنگی گشته و درنتیجه شما برای جبران آن پرخوری کرده و کالری اضافی دریافت خواهید کرد. بنابراین توجه به این نکته برای بالا نگه داشتن میزان انرژی و جلوگیری از افزایش قند خون بسیار حائز اهمیت است . سعی کنید در وعده های اصلی و میان وعده های خود از انواع میوه ها و سبزیجات تازه به همراه مقداری مواد غذایی پروتئینی مانند پنیر کم چرب و کم نمک، لوبیا ها، گوشت مرغ و ماهی و همین طور مواد غذایی حاوی چربی های مفید چون آووکادو،زیتون، انواع آجیل و روغن ها استفاده کنید. و به یاد داشته باشید که مصرف این گونه مواد غذایی کامل به شما در حفظ وزن و تناسب اندام و  سلامتتان کمک خواهد کرد و موجب خواهد شد تا بتوانید گرسنگی احساسی و یا کاذب خود را پشت سر بگذارید.

images (2)

New Page 1

 مرکز مشاوره تغذیه و رژیم درمانی دی دایت جهت مشاوره چاقی و لاغری در خدمت شماست.
تغییرات اندک در شیوه زندگی می تواند تحولی بزرگ در سلامت کلی ایجاد کند.

عادات غذایی اشتباه و کم تحرکی به همراه استرس از عوامل خطرزا برای ابتلا به انواع بیماریهای مزمن و خطرناک از جمله : چاقی، سرطان، دیابت، فشارخون بالا و بیماریهای قلبی هستند.

از آنجاییکه تغییر شیوه زندگی و عادات غذا خوردن نقش موثری در پیشگیری و کنترل این بیماریها دارد، برآن شدیم با ایجاد مرکز مشاوره تغذیه و رژیم درمانی دی دایت با بهره گیری از خدمات نوین ، به شما دوستان در داشتن زندگی سالم و شاداب تر کمک نمائیم

این مرکز بصورت یا استفاده از نیروهای متخصص راهگشای بسیاری از مشکلات شما در زمینه کاهش یا افزایش وزن میباشد.